fbpx

Vitadu Bratislava

Začnem od zajtra

Začnem od zajtra ...

Ste nespokojný so svojou postavou, necítite sa dobre vo svojom tele, ale znova neodoláte rôznym sladkým alebo iným kalorickým nástrahám?

Aj Vy si zvyknete povedať, veď začnem od zajtra, od pondelka, po oslave…….?

Väčšinou takéto ospravedlnenia používame, keď nie sme ešte pripravení niečo vo svojom živote naozaj zmeniť.

očakávania

Väčšina nespokojných so svojou postavou majú nadváhu, ku ktorej sa dopracovali nie za pár dní alebo týždňov, ale za niekoľko mesiacov alebo rokov. Keď sa rozhodnú schudnúť, očakávajú, že nepríjemných faldíkov a množstva kíl navyše sa zbavia „lusknutím prsta“.

Zázraky na počkanie v chudnutí a zmene životného štýlu naozaj neexistujú. Je to beh na dlhú trať, na ktorej zistíte, že správny začiatok je vo vnútornom nastavení.

Metabolizmus je proces, pri ktorom naše telo rozkladá potravu a prevedie ju na energiu aby sme dokázali prežiť a fungovať. Môžeme ho prirovnať ku horúcej peci, kde sa ako palivo spotrebúvajú kalórie. Ak pracuje metabolizmus pomaly, potrebuje na udržanie životných funkcií menej paliva. To je veľmi lákavá výhovorka, hodiť všetku vinu za našu vysokú váhu na pomalý metabolizmus, ale existujú spôsoby ako ho podporiť a udržať si zdravú váhu.

ako začať?

Najprv si musíme sami pre seba ujasniť dôvod nášho rozhodnutia. Nechcem predsa dookola priberať a chudnúť. Ak sa nachádzam v tomto večnom kolotoči, niečo nerobím dobre. Musím sa rozhodnúť pre zásadnú zmenu stravovania v živote, potrebujem zmeniť doterajšie návyky.

Chudnutie by nemalo byť strašiakom, že budem hladná/ý, správne schudnúť môže iba sýty človek. Správne chudnutie môže byť Vaším sprievodcom na ceste ku zmene stravovacích návykov a životného štýlu.

Vnútorná motivácia by mala súladiť s našimi vnútornými potrebami. Je dôležité, aby ste chudnutím neriešili iba celkovú vnútornú nespokojnosť, ale aby ste si ujasnili, čo sa pre Vás zmení, keď schudnete.

Budem sa cítiť lepšie a sebavedomejšie

Budem sa cítiť zdravšie

Budem môcť tráviť viac času s deťmi alebo priateľmi pri športových aktivitách

Zlepší sa mi zdravotný stav

Budem môcť zredukovať lieky, ktoré užívam

Budem sa môcť venovať obľúbenej činnosti, s ktorou som musel kvôli nadváhe prestať

Majme sa radi

Mať sa rád je základným predpokladom zdravého sebavedomia a fungovania v bežnom živote. Byť spokojná, mať sa rada a pracovať na sebe sa navzájom nevylučuje. Práve našim nasadením sa denno-denne uisťujeme o svojej hodnote. 

Zdolávanie prekážok a posúvanie hraníc je tiež zdrojom našej životnej spokojnosti. Dôležité je, aby sa to nestalo hlavnou témou nášho života a aby sme prípadný neúspech nevnímali ako absolútne zlyhanie. Spokojnosť so svojim životom sa skladá z viacerých faktorov, nie len z vnímania nášho zovňajšku.

Dôležitá je opora

Veľmi dôležitá je opora v rodinnom a blízkom priateľskom kruhu. Nebojte sa požiadať, aby Vám počas redukcie neponúkali rôzne dobroty, ktoré nie sú vhodné z hľadiska energetického príjmu.

Ak sa rozhodnete pre redukciu hmotnosti pod odborným dohľadom, Vašou najväčšou oporou môže byť výživový poradca, s ktorým môžete konzultovať nastavený redukčný program a celkový postup redukcie hmotnosti.

Výhodou chudnutia pod odborným dohľadom je, že dostanete počas redukcie oveľa viac konkrétnych  informácií a rád v danom  čase. Presne ako sú pre Vás dôležité a tak môžete postupne meniť svoje návyky.

Benefitom je, ak Váš výživový poradca vie poskytnúť podporu v chutných a výživných receptoch. Tie môžu byť základom pre zmenu stravovania. Objavíte nové potraviny, nové kombinácie, ktoré sú zdravé a telu prospešné a k tomu Vás aj zasýtia.

začnite ešte dnes

Ak patríte k ľudom, ktorí chcú alebo potrebujú redukovať svoju hmotnosť, či už z estetických alebo zdravotných dôvodov, ale stále váhate, môžete sa s dôverou obrátiť na mňa a objednať sa na analýzu tela a nezáväznú konzultáciu. Vďaka výbornému prístroju InBody 770 sa dozviete mnoho zaujímavých informácií o Vašom tele. Napíšte mi správu a nájdeme pre Vás vhodný termín 😉

Dohodnite si prvú konzultáciu